LKA keliautojų klubas
http://forum.lkakeliautojai.lt/

Kalnų žygis Sakartvele, Tušetijoje ir Kazbekas
http://forum.lkakeliautojai.lt/viewtopic.php?f=2&t=2428
Puslapis 11

Autorius:  GintarasB [ 2019-03-03, 11:30 ]
Pranešimo tema:  Kalnų žygis Sakartvele, Tušetijoje ir Kazbekas

Sveiki,
Planuojamas kalnų žygis Sakartvele iš Omalo miestelio (Tušetijos regione) per Datvisjvari perėją iki Roshka - Juta kaimų. Šio etapo trukmė 7-8 dienos, toliau autotransportu pasieksime Stepantsminda miestelį, iš kur lipsime į Kazbeko viršūnę.
Viso žygio trukmė iki 17 dienų, su kelionę į Tbilisį ir poilsio dienomis atvykus į Tbilisį ir prieš skrydį namo. Datos maždaug liepos 1 - 17 d., pritaikysime pagal skrydžio iš Lietuvos į Tbilisį arba Kutaisį dienas.

Žygio Tušetijos metu eisime pagrindine Kaukazo kalnų ketera, besidriekinančią ~ 3 tūkst m. aukštyje. Šis maršrutas dar yra mažai turistų pažintas, kaip ir regionas - civilizacijos beveik nepaliestas, stebina gamtos grožiu. Žygio metu teks pereiti kelias sraunias upes, kalnų perėjas virš 3000 m aukščio. Jei bus palankios aplinkybės (oro sąlygos ir jei “tilpsime” laiko grafike) pakeliui įkopsime į kelias viršūnes. Apie maršrutą galite paskaityti čia: https://www.caucasus-trekking.com/treks/borbalo . Kazbeko viršūnę: https://georgiantour.com/meteo/ .

Dalis komandos žmonių galės nekopti į Kazbeką, bet apsiriboti žygiu iki Jutos/Stepantsminda, iš ten transportu grįžtų į Tbilisį. Neturintys pakankamos žygių kalnuose patirties, į Kazbeką nekops, jie galės pakilti iki meteo stoties (Bethlemi trobos, 3560 m.) ir palaukti kopiančių arba grįžti į Tbilisį iš Stepantsminda.

Preliminarus žygio biudžetas - apie 500 - 550 eurų, plius kelionės į Tbilisį ir atgal išlaidos.

Komandoje bus ne daugiau kaip 8 žmonės. Jau esame šešiese, galime priimti dar du. Jei dar nesate kopę į rimtesnius kalnus, žygis Tušetijos Kaukaze būtų Jūsų maloni pažintis su kalnais, po kurios, tikėtina, norėsite ir vėl grįžti į kalnus...

Susidomėję prašau rašykite man emailu: gb.ambre@gmail.com.

Gintaras Bagdonas

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/