Atgal į LKA KK puslapį Dabar yra 2024-03-28, 17:03

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Kas įkvepia...
StandartinėParašytas: 2013-03-13, 00:06 
Atsijungęs
Keliautojas
Keliautojas

Užsiregistravo: 2010-11-11, 16:21
Pranešimai: 385
Vardas Pavardė: Paulius Z
Dar truputis Bodlero, šįkart kiek kita, bet nemažiau svarbia tema. Šarlis rašė ir gyveno be jokių išlygų ir kompromisų; už tai turėjo sumokėti savo kainą...
---------------------------------------------------------------------

Blyksniai. – Berods, savo užrašuose jau minėjau, kad meilė labai panaši į kankinimą arba chirurginę operaciją. Tačiau šią mintį galima išplėsti pačia skaudžiausia linkme. Net jei abu labai mylėtų vienas kitą ir būtų pilni besiveržiančių geismų, vienas visada bus ramėlesnis, mažiau apsėstas nei kitas. Tasai arba toji – chirurgas arba budelis; kitas – pacientas, auka. Ar jūs girdite tuos dūsavimus, nešlovingos tragedijos preliudą, tas aimanas, tuos klyksmus, tą kriokimą? Kas gi taip nedejavo, kas neplėšė tokių aimanų iš kito? Ar atrasite ką nors baisesnio už klausimą, užduotą sumanaus kankintojo? Lunatiko akys išsprogsta, raumenys įsitempia ir sustingsta, tarsi po elektros šoko. Girtumas, kliedėjimas, opiumas, gresiantys žiauriausiais padariniais, tikrai nepateiks jums tokių neįtikėtinų, tokių kraupių pavyzdžių. O žmogaus veidas, kurį Ovidijus manė esant sukurtą žvaigždėms atspindėti, štai jis, iškreiptas pamišėliško žvėriškumo arba sustingęs lyg miręs. Iš tikrųjų apkaltinčiau save šventvagyste, tokį darkalą pavadinęs ekstaze.
Siaubingas žaidimas, reikalaująs, kad vienas iš žaidėjų prarastų savitvardą!
Kartą mano akivaizdoje buvo užduotas klausimas, koks didžiausias iš meilės malonumų. Kažkas įprastai atsakė – imti, o kitas – atsiduoti. Vienas sako – malonu valdyti, kitas – malonu nusižeminti.Visi tie nepraustaburniai kalbėjo lyg pagal Jėzaus Kristaus sekimą. Pagaliau atsirado begėdiškas utopistas, pareiškęs, kad didžiausias meilės malonumas auklėti tėvynei piliečius.
O aš sakau: vienintelis ir didžiausias meilės malonumas yra įsitikinimas, kad kankini. Ir vyras, ir moteris iš prigimties žino, kad kančioje slypi visi malonumai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kas įkvepia...
StandartinėParašytas: 2013-03-13, 09:24 
Atsijungęs
Keliautojas
Keliautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-07-13, 08:49
Pranešimai: 676
Miestas: Biržai
Vardas Pavardė: Violeta P
Bodleris linkęs į mazochizmą, vienareikšmiškai ...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kas įkvepia...
StandartinėParašytas: 2013-03-13, 09:33 
Atsijungęs
Keliautojas
Keliautojas

Užsiregistravo: 2010-11-11, 16:21
Pranešimai: 385
Vardas Pavardė: Paulius Z
Violeta rašė:
Bodleris linkęs į mazochizmą, vienareikšmiškai ...

Yra ir to. Bet man jis atrodo labiau linkęs į konstatavimą tokių žmogiškų ligų, kurių paprastai žmonės yra linkę nuduoti nesant.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kas įkvepia...
StandartinėParašytas: 2013-03-13, 22:37 
Atsijungęs
Keliautojas
Keliautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-07-13, 08:49
Pranešimai: 676
Miestas: Biržai
Vardas Pavardė: Violeta P
Rubrika vadinasi "Kas įkvepia...", tai nori pasakyti, kad tokie Bodlerio pamąstymai apie meilę tave įkvepia? ... Aš, aišku, sutinku, kad taip kaip jis rašo būna, bet kad tai įkvepia, tai nelabai....


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kas įkvepia...
StandartinėParašytas: 2013-03-14, 05:45 
Atsijungęs
Keliautojas
Keliautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-03-14, 20:42
Pranešimai: 203
Vardas Pavardė: Tomas Mi
Violeta,
ar sutiksi ,kad meile buna visokia , o reciausiai saldi.....ar lengva


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kas įkvepia...
StandartinėParašytas: 2013-03-14, 09:31 
Atsijungęs
Keliautojas
Keliautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-07-13, 08:49
Pranešimai: 676
Miestas: Biržai
Vardas Pavardė: Violeta P
Tomas Mi rašė:
Violeta,
ar sutiksi ,kad meile buna visokia , o reciausiai saldi.....ar lengva


Ale ot pesimistų būrelis :D :D :D

(nors iš principo sutinku, aišku)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kas įkvepia...
StandartinėParašytas: 2013-03-14, 09:41 
Atsijungęs
Keliautojas
Keliautojas

Užsiregistravo: 2010-11-11, 16:21
Pranešimai: 385
Vardas Pavardė: Paulius Z
Violeta rašė:
Rubrika vadinasi "Kas įkvepia...", tai nori pasakyti, kad tokie Bodlerio pamąstymai apie meilę tave įkvepia? ... Aš, aišku, sutinku, kad taip kaip jis rašo būna, bet kad tai įkvepia, tai nelabai....

Nuoširdžiai atsakau, kad įkvepia - beieškant gairių ir įvairių atsakymų į klausimus šiame ne visuomet gėlytėmis nukaišytame pasaulyje.

O dėl meilės... Mano bočelis, paprastas tris pradinės mokyklos skyrius baigęs ūkininkas, nekart yra porinęs man jaunam ir neženotam, jog ženyjantis daug geriau imti į pačias labiau tave įsimylėjusiąją, negu kad tu ją :) . Galiu galvą guldyti, jog Bodlero jis tikrai neskaitė, tad matyt iš bendrų kolektyvinių archetipų tai nepriklausomai atėjo tiek pas Bodlerą, tiek pas mano bočių 8-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kas įkvepia...
StandartinėParašytas: 2013-03-14, 11:08 
Atsijungęs
Keliautojas
Keliautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-07-13, 08:49
Pranešimai: 676
Miestas: Biržai
Vardas Pavardė: Violeta P
Cituoti:
... ženyjantis daug geriau imti į pačias labiau tave įsimylėjusiąją, negu kad tu ją ...


Pauliau, taip mąsto ne tik tavo bočelis ar Bodleris. Tai apskritai gan paplitęs mąstymas. Nes gi visi tikisi, jei "nusvilti" (meilės įvairiai baigiasi), tai geriau jau mažiau (ne taip skausmingai)...

Prisiminiau kažkaip vieną atvejį, kai tranzavau Kryme prieš N metų, susitranzavau tokį diedoką. Tai mums važiuojant į Sevastopolį ir bekalbant jis pradėjo pasakoti apie savo sūnų ir man jį piršti :D . Bet viskas baigėsi tuom (čia gal visko nepasakosiu), kad pašnekėjom по душам ir jis man pasakė, kad labai blogai kai vyras labiau moterį myli, nei ši vyrą. Turi būti atvirkščiai. Tai va.

Tačiau nepriklausomai nuo to kaip mes norim, kad būtų, būna visaip ir ne visada pasirinksi.
Bet yra ir šviesioji reikalo pusė VISKAS KADA NORS BAIGIASI (meilė nėra išimtis, taip kad amžinų kančių nebus) :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kas įkvepia...
StandartinėParašytas: 2013-03-14, 11:24 
Atsijungęs
Keliautojas
Keliautojas

Užsiregistravo: 2010-11-11, 16:21
Pranešimai: 385
Vardas Pavardė: Paulius Z
Violeta rašė:
...Bet yra ir šviesioji reikalo pusė VISKAS KADA NORS BAIGIASI (meilė nėra išimtis, taip kad amžinų kančių nebus) :D

Gerai pastebėjai. Tai aš vadinu pesimizmo optimizmu :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kas įkvepia...
StandartinėParašytas: 2013-03-14, 11:41 
Atsijungęs
Keliautojas
Keliautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-07-13, 08:49
Pranešimai: 676
Miestas: Biržai
Vardas Pavardė: Violeta P
Pesimistas yra gerai informuotas optimistas :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007